Choď na obsah Choď na menu
 

Rada Európy vyzýva Rusko a Ukrajinu, aby boli tolerantné voči gayom a lesbičkám

 

 

Štrasburg 28. júna

 

 

Rade Európy vadí, že Rusko a Ukrajina chce chrániť deti od propagandy homosexuality

Členovia parlamentného zhromaždenia Rady Európy vyjadrili poľutovanie nad zákazom homosexuálnej propagandy v prítomnosti detí, o ktorom rozhodla Štátna duma, dolná komora ruského parlamentu, a v stredu ho potvrdila i horná komora – Rada federácie.

images.jpg

Podobné zákony vyvolávajú podľa nich atmosféru “nenávisti voči gayom, lesbičkám, bisexuálom a transsexuálom”, konštatovali v rezolúcii, ktorú PZ RE prijalo jasnou väčšinou hlasov.

Poslanci PZ RE vyjadrili vážne znepokojenie z podobných zákonov vo viacerých zo 47 členských krajín Rady Európy a apelovali na zodpovedných politikov, aby zabránili prejavom nepriateľstva a štvavým vystúpeniam voči homosexuálom.

Mk

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/pz-re-apelovalo-na-rusko-a-ukrajinu-aby-boli-tolerantne-voci-gayom-a-lesbickam/113818/

Rusko sa postavilo za morálne a kresťanské hodnoty a z toho by si mali zobrať vzor všetky európske štáty. Ale vidno, že Rade Európy nejde o podporu zdravej a prirodzenej rodiny ani o kresťanské hodnoty, ale o presadzovanie demoralizujúcich zákonov, ktoré vedú k nemravnosti spoločnosti a nakoniec k autogenocíde národa.