Choď na obsah Choď na menu
 

Ruský prezident Putin podpísal zákon o zákaze propagácie homosexuality

 

Moskva 30. júna 

Ľudskoprávny aktivisti kritizujú zákon z hľadisla slobody prejavu, ale neberú ohľad na práva neplnoletých a ich morálnu výchovu

 

images.jpgRuský prezident Vladimir Putin podpísal dnes zákon o zákaze propagácie homosexuality a ďalších netradičných sexuálnych vzťahov.

 

Legislatíva, ktorú schválil ruský parlament minulý týždeň, tak definitívne vstúpila do platnosti. Zákon zavádza prísne tresty a pokuty za šírenie informácií o komunitách lesbičiek, gayov, bisexuálov a transsexuálov v prostredí neplnoletých osôb alebo organizovanie pouličných pochodov typu “gay pride” na miestach ľahko dostupných deťom.

Návrh zákona podľa agentúry AP zožal veľkú kritiku zo strany ľudskoprávnych aktivistov a Západu, ktorí ho vnímajú ako porušenie základných ľudských práv na slobodu prejavu a prístup k informáciám.

Rusko dekriminalizovalo homosexualitu v roku 1993, ale silný odpor voči homosexuálom je v spoločnosti veľmi citeľný. Podľa pozorovateľov chcel prijatím zákona prezident Vladimir Putin konsolidovať tábor svojich priaznivcov, medzi ktorými je mnoho konzervatívnych voličov hlásiacich sa k pravosláviu.

zf

Zdroj:

http://www.hlavnespravy.sk/rusky-prezident-putin-podpisal-zakon-o-zakaze-propagacie-homosexuality/114649/