Choď na obsah Choď na menu
 

SNS: Povinnosť nahlasovať deti sa často nebude týkať práve problémových rodín

 

Slovenská národná strana (SNS) s rozhorčením prijíma fakt, že rodičia detí od troch do šiestich rokov budú musieť nahlasovať sociálke, kde a s kým je ich dieťa, inak môžu prísť o detské prídavky. Ide o šikanovanie poctivých a pracujúcich rodičov, pričom problémových rodín, kvôli ktorým bola táto legislatívna zmena prijatá, sa v mnohých prípadoch vôbec nedotkne. Pre TASR to vyhlásil predseda SNS Andrej Danko.

Novela zákona o prídavku na dieťa, ktorá začne platiť prvého februára 2014 podľa neho navyše pridá neúmernú byrokratickú agendu sociálnym pracovníkom, ktorým nezostane čas na skutočné problémové prípady.

“Ak rodič Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR neoznámi, ‘kto sa stará o jeho dieťa’ – teda či babka, opatrovateľka, alebo je dieťa v škôlke, môže mu byť zastavené vyplácanie prídavku na dieťa. Je to však šikana pracujúcich rodičov. Zákon totiž neochráni ani týrané deti, ani deti ohrozené nedostatočnou starostlivosťou z problémových rodín, kvôli čomu bol údajne prijatý,” vyhlásil predseda SNS. Neobstojí podľa neho ani argument, že pomocou nového zákona sa môže predísť napríklad takým tragickým prípadom, akým bola smrť utýraného 5-ročného dievčatka z Bratislavy, ktoré úradom nechýbalo tri roky....

Zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/sns-povinnost-nahlasovat-deti-sa-casto-nebude-tykat-prave-problemovych-rodin/203953/