Choď na obsah Choď na menu
 

Švédští vědci z Karolinského institutu zjistili, že počítačové hry vychovávají z dětí zločince

 

 

images.jpgNení žádným tajemstvím, že videohry ničí zdraví dětí a přispívají k vytváření agresivního a výbušného charakteru. Toto potvrzují i švédští psychologové z Karolinského institutu, kteří uskutečnili výzkum, jehož se zúčastnilo několik tisíc dětí ve věku 5 – 15 let.

Výsledky byly šokující. Zjistilo se, že pokud dítě stráví každý den u počítače nebo herní konzole více než 2 hodiny, je 30-40% pravděpodobnost vzniku nadváhy. Kromě toho děti začínají být po několika měsících videoher agresivní a kruté, začínají přenášet „virtuální emoce“ do reálného života – především touhu co nejrychleji zničit soupeře. Vědci dokonce připustili, že u takových dětí se vyskytuje vysoká náchylnost k páchání trestných činů.

„Videoherní průmysl se stal jedním z nejziskovějších směrů byznysu,“ řekl v rozhovoru pro Reuters Dr. Frank Lindbad, vedoucí výzkumu. „Jen ve Švédsku prodej herních konzolí a programů vynáší výrobcům zisk přibližně 200 milionů dolarů ročně, a ve Spojených státech asi 10 miliard dolarů ročně. Tvůrci videoher vyhrávají na tom, že děti se mnohem rychleji než dospělí ‚vžívají‘ do událostí, které probíhají na obrazovce, a jsou hrami pohlceny natolik, že již nejsou schopny odlišit je od skutečného života.“

Nicméně i navzdory všem varováním vědců a psychologů nedbalí rodiče poskytují vlastním dětem tuto „drogu“, a pak sklízejí katastrofální následky.

 

Zdroj: http://3rm.info/38524-po-tu-storonu-ekrana.html