Choď na obsah Choď na menu
 

Úspěšný tlak veřejnosti:

Student Nicolas Busse je na

svobodě.

 

 

index.jpgVlnu solidarity vyvolalo zatčení francouzského aktivisty. Pařížský odvolací soud nakonec Nikolase Busse, který protestoval proti manželství homosexuálů, propustil z vězení. Udělil mu nicméně pokutu 3000 euro. Jak jsme již informovali dříve, byl při protestech v Paříži pořádaných proti přijetí zákona o manželství homosexuálů zatčen a držen ve vazbě student Nikolas Busse. Protiproud se francouzským protestům i zatčení Nikolase věnoval v několika článcích.

Po devatenácti dnech samovazby v pařížském vězení Fleury Mérogis, nakonec francouzští soudci přiznali, že rozsudek byl v hrubém nepoměru k jeho činu. Před soudem popsal Nikolas Busse své zatčení jako brutální čin. „Byl jsem svázaný a hodili mě do policejního vozu jako zvíře , “ řekl.

Po rozhodnutí soudu, který 9. července rozhodl o propuštění Nikolase Busse na svobodu, zavládla mezi jeho příznivci samozřejmě radost. Přetrvává ale rovněž zklamání z toho, že nedošlo k plnému zproštění obžaloby. I tak je propuštění Nikolase Busse velkým vítězství konzervativních a prorodinných sil ve Francii.

 

Solidarita v celé Evropě

 

K solidaritě s protestujícími se přidávají stále další a další okruhy veřejnosti a celá věc se tak pro vládnoucí revolucionáře ve Francii i v celé Evropské unii stává nepříjemným problémem. Protestní prohlášení jež odsuzuje chování francouzské policie proti demonstrantům podepsalo i 24 členů parlamentního shromáždění Rady Evropy. „Protestní hnutí Manif pour tous vystoupilo proti homo-manželstvím a adopcím pro homosexuální páry. Policie svým postupem porušila hned několik článků Evropské úmluvy o lidských právech“, píše se v prohlášení.

 

Na stranu aktivistů se přidává i část francouzské policie

 

Nespokojenost s brutálními zásahy socialistické vlády roste u i francouzské policie. Stále častěji se ozývají hlasy od některých policejních důstojníků, kteří se odmítají stát ideologickou policii a zasahovat proti demonstrujícím jen kvůli tomu, že nosí na tričku symbol tradiční rodiny. Do celé věci se zapojily také francouzské policejní odbory, které vyjádřily otevřeně nespokojenost se zneužíváním policie v politickém boji proti odpůrcům homosexuálů.

 

Ve vysokých policejních kruzích roste nespokojenost

 

Celé této záležitosti se věnuje i poslední číslo policejního časopisu “Tribune de commissiaire”. Cituje člena odborové policejní centrály SCPN Emmanuela Rouxe. Tento představitel syndikátu, jenž reprezentuje 60 % policejních komisariátů, v otevřeném dopise svým kolegům sděluje:„To co se dělo v případě zásahů proti demonstracím obránců tradiční rodiny jsem ještě v životě neviděl. Viděl jsem demonstranty drasticky přimáčknuté ke zdi. Viděl jsem jak mladí lidé padají k zemi a policisté jak je vlečou po do policejních dodávek. Nikdy nebudu jedním z těchto policistů. Odmítám být součástí ideologické policie,“ napsal v otevřeném dopise svým kolegům.

Zdroj:

http://www.protiproud.cz/svoboda/clovek/rodina/378-uspesny-tlak-verejnosti-student-nicolas-busse-je-na-svobode-brutalni-policejni-metody-pri-potlacovani-obcanskych-svobod-kritizuji-i-mnozi-policiste.htm