Choď na obsah Choď na menu
 

Najvýznamnejšom chráme USA budú sobášiť homosexuálov

Washingtonská Národná katedrála, kde sa americký ľud washington_national_cathedral_in_washington-_d_c_1.jpgstretáva, aby oplakával tragédie alebo oslavoval nového prezidenta, sa čoskoro stane dejiskom sobášov ľudí rovnakého pohlavia.

Predstavitelia Národnej katedrály dnes informovali agentúru AP, že chrám bude jednou z prvých kongregácií episkopálnej cirkvi, ktorá bude uplatňovať nový rítus. Oficiálne tento zámer oznámia dnes vo Washingtone.

Keďže Národná katedrála je najvýznamnejším chrámom Spojených štátov, rozhodnutie jej duchovných správcov má veľký symbolický význam. Počas 106 rokov svojej existencie bola katedrála duchovným centrom pre národ, konali sa v nej smútočné rozlúčky s prezidentmi Ronaldom Reaganom a Geraldom Fordom a každoročne ju navštívia tisíce ľudí.

Dekan katedrály Gary Hall uviedol, že rozhodnutím o slávení manželstiev ľudí rovnakého pohlavia cirkev urobila ďalší krok k rovnosti v otázke manželských zväzkov. Podotkol, že “plná účasť zapojenia gayov a lesbičiek na živote cirkevného spoločenstva je v duchu toho, čo Ježiš od nás žiada” (!!!)

zdroj:

http://www.hlavnespravy.sk/washingtonska-narodna-katedrala-bude-dejiskom-homosexualnych-sobasov/62074/