Choď na obsah Choď na menu
 

Vo Veľkej Británii každý týždeň odoberajú rodičom 75 detí

 

 

Vindex.jpg současné době ve Velké Británii každý den odebírají rodičům v průměru téměř čtyři nemluvňátka ve věku do jednoho měsíce (za 10 let se toto číslo zvýšilo o 300%). Celkem 75 dětí různých věkových kategorií je každý týden odebíráno rodičům a umísťováno do dětských domovů dokud je nepřemístí do „nové rodiny“.

V roce 2000, v rámci nové politiky zaměstnanosti, Tony Blair, zvýšil plánovaný počet adopcí o 50 %, tedy na 5400 dětí ročně. Roční počet adopcí v Anglii a Walesu v současnosti dosáhl téměř 4000, což je čtyřikrát vyšší počet než ve Francii, která má zhruba stejný počet obyvatel.

Blair slíbil miliony liber místním zastupitelstvům, jimž se podaří dosáhnout plánovaný počet adopcí, a některé již obdržely více než 2 miliony liber jako odměnu za „úspěšně provedené adopce“.

John Hemming, liberální demokrat, člen parlamentu, v kampani za změnu systému adopcí řekl: „Mám informace o tom, že každý rok je od vlastních rodičů odebráno 1000 dětí, a to navzdory skutečnosti, že v rodině neutrpěly žádnou škodu.“

Zdroj: http://www.oodvrs.ru/news/main_directions/ne_rady_yu_yu_i_v_velikobritanii/