Choď na obsah Choď na menu
 

Vo viacerých mestách Veľkej Británie sa okoloidúcim naskytol zvláštny pohľad.

 

index.jpgMatky pred sebou tlačili kočíky a buginy, neboli v nich však žiadne deti. Takýmto spôsobom chceli ony, ale aj niektorí otcovia a starí rodičia upozorniť na to, že o svoje deti prišli podľa nich neprávom. Počas protestu v Londýne sprievod dokonca na čas ochromil dopravu. 

Veľká Británie je jedna z krajín, kde sa objavujú prípady odoberania detí z rodín za zvláštnych okolností. Rodičia tvrdia, že systém by mal deti chrániť, ale v mnohých prípadoch im namiesto toho ubližuje a spôsobuje celoživotné traumy. 

Veľmi častou príčinou, prečo sa deti odoberajú je, že rodičia by mohli deťom v budúcnosti spôsobiť emocionálnu ujmu. To je aj prípad Paula Robertsa a jeho manželky Ashy. Otec tvrdí, že im deti boli okrem zdravotných obmedzení manželky odobraté hlavne kvôli tomu, že on sám v minulosti prežil obdobie depresie, čo by raz deti mohlo poznačiť. Posledné zo štyroch detí bolo rodine odobraté len šesť hodín po pôrode. Otecko o tomto zásahu dokonca natočil video. Za uverejňovanie informácií o svojom prípade mu teraz hrozí väzenie. O osude jeho posledného dieťaťa ešte nie rozhodnuté. Ak ho rodičom vrátia a otec pôjde do väzenia, syna im pravdepodobne odoberú ešte raz kvôli tomu, že matka potrebuje pri starostlivosti o neho asistenciu.

Zdroj:http://www.pluska.sk/zazracnysvet/clovek/matky-vo-velkej-britanii-kocikovali-prazdnymi-kocikmi.html

Viac o zločineckej juvenílnej justícii, ktorá kradne deti milijúcim rodičom, pozri tiež dokument na:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/213452801240032/video/275817