Migrácia - ako jedna z hlavných tém rôznych organizácii?
Nezisková organizácia Človek v ohrození pripravila príručku slovenčiny, prostredníctvom ktorej chce prepájať slovenčinu s témami migrácie, globalizácie, rodovej rovnosti či chudoby. Prostredníctvom príručky sa majú deti učiť kriticky myslieť. Okrem toho tiež prepája učivo z osnov s témami globálneho vzdelávania. TASR o tom informovala koordinátorka komunikácie a komunikačných kampaní neziskovej organizácie Človek v ohrození Lenka Koczová. (Viac tu: extraplus.sk)
Podobnú aktivitu v podpore migrácie realizuje napr. aj Slovenská katolícka charita! Tá spúšťa na sociálnych sieťach kampaň, ktorá poukazuje na pozitívny prínos migrujúcich ľudí. A to nielen v ich novej krajine, ale aj v krajine pôvodu. Kampaň s názvom Čo je domov – #whatishome prebieha pod záštitou ďalších 11-tich partnerských charít v rôznych európskych krajinách. Cieľom aktivity SKCH je poukázať na zručnosti a talenty ľudí s iným než slovenským pôvodom. Tiež verejne a otvorene oceniť ich prínos v spoločnosti, poukázať na dôležitosť dodržania ľudských práv a to nielen vtedy, keď je potrebná ich práca. V správe tiež čítame, že na Slovensku má podľa výsledkov Eurobarometra 81 percent občanov viac či menej negatívne postoje k prisťahovalectvu osôb z krajín mimo únie a Slovensko doteraz nedokázalo uznať migráciu ako pozitívny aspekt vývoja krajiny, uvádza SKCH. (Viac tu: hlavnespravy.sk)
Komentár:
Normálne zmýšľajúci Slovák si kladie otázku: Prečo je jednou z najdôležitejších oblastí pre rôzne organizácie práve pomoc migrantom? Či sa vari netreba primárne zaujímať o životné potreby domácich obyvateľov, ktorých je viac, než dosť? Zaiste treba niektorým cudzím ľudom pomôcť, ale celkovo z toho, čo sa deje v mnohých krajinách Európy skrze prijímanie najmä moslimských migrantov vidíme, že sa tu jedná o niečo iné, ako len o pomoc ľudom utekajúcich z rôznych krajín, alebo hľadajúcich si zamestnanie.
Vyvstáva tu oprávnená obava, že za vznešenými frázami o obrane ľudských práv migrantov a ich pomoci dokonca od katolíckych inštitúcii (!) sa skrýva postupný a plánovitý zánik národnej suverenity daných štátov, potom zdravej rodiny, i kresťanstva. A okrem toho sa tu tiež pretláča názor, aby napokon Slovák dospel k presvedčeniu, že už nie je Slovákom, ale akýmsi sveto občanom. A k tejto nenávisti k vlasti plánujú niektorí učitelia vychovávať deti už v školách.
Kiežby sa preto Slováci vzchopili a navrátili sa k Bohu, začali sa modliť a chránili svoje deti, kresťanskú vieru i tradičnú rodinu. Pred čím? Mimo iných vecí aj pred aktuálnou migráciou, ktorú chcú na svoje nekalé zámery využiť a zneužiť svetové elity. TREBA VŠAK ZAČAŤ EŠTE DNES – ZAJTRA UŽ MÔŽE BYŤ NESKORO!
Rehoľníci SBM 25. 6. 2020