+ V mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.
Effatha!
Som svojvoľník, egoista, nepresadzujem Božiu vôľu, ale svoju.
Som hedonista, vyhľadávam príjemnosť aj za cenu hriechu.
Som sudič, odsudzujem druhých, ale svoju vinu nevidím, ani si ju nechcem priznať.
Skrytá metastáza následkov dedičného hriechu a nekajúcnosť ťahá moju dušu do večného zatratenia.
Maranatha! Príď, Ježišu!
Ježišu, Ježišu, Ježišu, zmiluj sa nado mnou hriešnym. (5x)
Shema Izrael! Miluj Boha!
Ježišu*, Bože môj, milujem Ťa celým srdcom, celou dušou a zo všetkých síl. Teraz strácam svoju dušu pre Teba a pre evanjelium.
Slovo života:
"A nádej nezahanbuje, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali." (3-krát)
Amen.
Ďalej podľa toho, čo nasleduje z https://www.spolocnostsbm.com/clanky/publikacie/nova-verzia-modlitby-effathy---stopky--7x-za-den.html
(Pozn*.: Pri slovách „celým srdcom“ dám pravú ruku na hruď, pri slovách „celou dušou“ ju prekrížim druhou, potom obe ruky spojím a vyjadrím „zo všetkých síl“. Po slovách „strácam svoju dušu“, keď poviem: „pre Teba“, pozdvihnem nie obe ruky s otvorenými dlaňami, ale len pravú ruku nahor.)
